המצאת רשת האינטרנט

 

ניתן להגיד שההמצאה האחרונה עד היום ששינתה את פני עולם התקשורת בצורה משמעותית ביותר היא המצאת רשת האינטרנט. באינטרנט אפשר למצוא מידע כמעט על כל דבר בכל השפות, לדבר עם חברים ואפילו לראות אותם. אפשר לראות סרטים ולשמוע רדיו, בעצם ניתן להגדיר את האינטרנט כאוסף של כל סוגי ואמצעי התקשורת יחד. זה דבר מאוד מעניין, נכון? אבל השאלה הגדולה היא מאיפה הכל התחיל. בואו ונגלה זאת ביחד...

 

האינטרנט, כמו הרבה המצאות אחרות, לא הומצאה על ידי איש אחד אלא על ידי קבוצה של אנשים.

האינטרנט היא רשת כלל עולמית המקשרת בין מיליוני מחשבים ורשתות בכל רחבי העולם באמצעות כבלים, קווי טלפון, לווינים וסיבים אופטים.

האינטרנט נוצרה בסוף שנות ה-60 בעקבות חששותיה של ממשלת ארצות הברית מפני המלחמה הקרה. הרשת שכונתה  ARPANETבאה לשרת את הצבא האמריקאי והיא הייתה אמורה להיות רשת מחשבים עמידה ביותר, שגם אם מחשב מסוים יותקף, המידע שבו לא יאבד והתקשורת בין המחשבים תמשיך לתפקד.

באותם זמנים בערך, פיתחו האוניברסיטאות השונות בארצות הברית רשת מחשבים שאיפשרה לתקשר ביניהן ולשדר מידע לשיתוף במחקר אקדמאי ובשנת 1983 חוברה רשת זו אל רשת ה-ARPANET.

 

בסוף שנות ה-80 טים ברנרס לי המציא את שפת ה-HTML ושיטה באמצעותה ניתנו כתובות לאתרים שונים ובשנת 1991 הופיעה רשת ה-WWW.

למרות הופעתה של רשת ה-,WEB רק 4 שנים מאוחר יותר פותח מנשק גראפי ה-MOSAIC שאפשר גישה קלה יותר לרשת האינטרנט.

היום, רשת האינטרנט מאפשרת למיליוני אנשים לתקשר ביניהם, היא מכילה  מאות אלפי אתרים בנושאים שונים והיא מאפשרת יצירת תקשורת גלובלית דרכה כיום חלק מהעולם מתנהל.

האינטרנט יכול להיות דבר נהדר ומעניין, אך כיום הוא יכול להיות גם מסוכן. אתרים רבים שאינם מיועדים לילדים פתוחים לכולם ברשת, ילדים מדברים עם אנשים שלא מכירים בצ'טים השונים ודואר זבל מגיע אל תיבות הדואר האלקטרוני שלנו.

לכן, עלינו הילדים להיזהר! אם אנו רואים משהו חשוד באתר מסוים או בדואר שלנו או מה אנו חוששים מהאנשים איתם אנו מתכתבים, כדאי לספר להורים, לשתף אותם בכדי שיכוונו אותנו ונדע מה לעשות.

לכן תזכרו! למרות הכיף שבאינטרנט כדאי גם להיזהר וגם לעסוק בפעילויות אחרות, כמו בילוי עם חברים, ספורט, קריאה וכתיבה ועוד. כך חיינו יהיו הרבה יותר עשירים ומאושרים!!!

 

רוצים ללמוד עוד על רשת האינטרנט? בקרו באתר:

חשיפה לאינטרנט

מדריך למידע ותקשורת