המצאת הכדורגל

 

דיאגו מרדונה שחקן נבחרת ארגנטינה, שנחשב יחד עם פלה מברזיל לשחקנים הטובים בעולם, מחזיק את גביע העולם במונדיאל בשנת 1986.

אני נולדתי בארגנטינה ואחת המילים הראשונות ששמעתי בעודי תינוקת הייתה: גוווווווללללל. כן ככה זה בארץ מולדתי, אין כמעט ילד או מבוגר שלא אוהב כדורגל.

כולנו יודעים שכדורגל הוא משחק כדור קבוצתי בין שתי קבוצות שמתחרות אחת מול השנייה, בכל קבוצה יש 11 שחקנים והמטרה היא להבקיע שערים בשער של הקבוצה היריבה.

חשבתם פעם איפה נולד הכדורגל?

ככל הנראה, המשחק היה כבר ידוע, עוד בסין הקדומה, ביוון העתיקה ולרומאים. במאה ה-15 התפתח באיטליה משחק בשם "קלצ'ו" הדומה לכדורגל ובימי הביניים הבריטים שיחקו

כדורגל ברחובות, ללא מגרש מסודר וללא חוקים מוסכמים. 

 

משחק הכדורגל, כפי שאנו מכירים היום, מוצאו באנגליה במאה ה-19, כאשר בשנת 1863 נוסדה ההתאחדות לכדורגל האנגלית והיא זו שקבעה את המשחקים המסודרים הראשונים, בעלי חוקים מוסכמים שנערכו בעיקר במכללות, מועדונים ובתי ספר.

ב-1904 נוסד ארגון כדורגל עולמי שנקרא פיפ"א ואחראי על משחקי הגביע העולמיים "המונדיאל" שנערכים כל 4 שנים, כאשר נבחרות מכל העולם מתחרות זו בזו. יש כ-170 מדינות חברות בארגון, מה שמראה עד כמה משחק הכדורגל הינו הפופולרי והאהוב ביותר כל רחובות תבל והפך ממש לחלק בלתי נפרד מהתרבויות השונות בעולם.

 

נבחרת ישראל

עד כה, השתתפה נבחרת ישראל בגביע העולם בשנת 1970 שנערך במקסיקו ונחשב לאחד ההישגים הגדולים ביותר בהיסטורית הכדורגל בארץ.

כמו כן, יש בכל יבשה ויבשה בעולם ארגון אשר מארגן משחקי כדורגל בין המדינות באותה יבשה, כאשר הארגון הגדול מכולם הוא ההתאחדות לכדורגל האירופית. בנוסף להם, יש ליגות שונות כמעט בכל מדינה בעולם אשר עורכות משחקים בין קבוצות שונות באותה מדינה.

 

רוצים לדעת עוד על היסטורית המונדיאל והכדורגל? בקרו באתר:

המונדיאל והאהבה לכדורגל בכלל

 

 

מרדונה, פלה ואלטובלי בפתיחת המונדיאל בשנת 1986 במקסיקו

 

זהו האיצטדיון הכי גדול בעולם איצטדיון המרקנה בברזיל

 

גביע העולם בכדורגל

נבחרת ברזיל אשר זכתה במספר הרב ביותר של אליפויות העולם