ספרים על שוקולד וכאלה הנושאים את שמו

 

 

יש ילדים זיגזג / דויד גרוסמן

 

 

7

 

תיבת טקסט: כריכת הספר

 

"... ואילו אני- לפעמים אני משוכנע כי בעורקי זורם שוקולד סמיך (בטעם דובדבנים). עד היום, כשאני נפגש עם אנשים כמוני, מבוגרים לכאורה, לארוחות עסקים חשובות, אני יודע בסתר לבי, כי כל הארוחה, כל הדיונים והלהג, הם רק המס שאני חייב לשלם כדי להגיע בסופו של דבר לקינוח.

וכשהוא מגיע, אוה!

בפנים אדישות, תוך פטפוט סתמי לכאורה, אני מגליש לתוכי את מוס השוקולד הדשן, את עוגת 'חלומות מתוקים' האימהית, את קציפות ה'ברבורים' הפעוטות, את עוגות 'שלג ההימלאיה' המקציפות... והאיש או האישה היושבים למולי באותה ארוחת- עסקים אינם מעלים בדעתם כי בתוכי, בתוך בן שיחם המנומס והמאופק, מגיחים מתוך מחשכי הזיכרון שניים: ילד קטן וגזוז שיער- צהוב, ואישה גדולה, בשמלה שחורה ומרזה, ושניהם, בלי הרבה חוכמות, עטים על השלל, נוגסים ומלקקים ומתמרחים בו עד אובדן חושיהם...

ואני מבקש לעשות עוד הפסקה קצרה בשטף הסיפור, לנצל את הרגע הזה, רגע של גילוי לב נדיר, של קרבה מתוקה בין כותב לקורא, כדי לשטוח פה את בקשתי האחרונה עלי אדמות, את צוואתי הרוחנית:

אני רוצה להיקבר בארון עשוי שוקולד.

ימתקו לי רגבי עפרי."

 

מתוך גב הכריכה

 


 

 

צ'ארלי והשוקולדה / רואלד דאל

 

69

תיבת טקסט: כריכת הספר

 

 

צ'ארלי, ילד למשפחה ענייה, גר בקרבת מפעל השוקולד של ווילי וונקה, אשר אין יוצא ממנו ואין נכנס. זאת עד שביום אחד, מתפרסמת הידיעה לקהל האזרחים בעולם, כי בחפיסות השוקולד של ווילי וונקה מוטמנים חמישה כרטיסי זהב, המזכים את בעליהם בסיור במפעל הסודי והמפתה.  גיבור הספר, צ'ארלי, זוכה עם עוד ארבעה ילדים אחרים לחוות מפגש מעורר חושים עם מפעל השוקולד וכל השאר הוא הרפתקה מרגשת לכל קורא.

 

 

 

שוקולד / האריס ג'ון

 

60

 

תיבת טקסט: כריכת הספר

 

גיבורת הספר, ויאן רושה, פותחת חנות שוקולד באזור כפרי בצרפת, ייחודה של ויאן וחנות השוקולד שלה נעוץ בייחוד כל סוג של שוקולד לאופי או תחושת כל אדם. ויאן, שחנותה סמוכה לכנסיה המקומית, נתקלת בסרבנות קשה הנובעת מאמונה כי השוקולד הוא חטא.

 

 

 

 

שוקולד / גייל

 

59

תיבת טקסט: כריכת הספר

 

גייל הסופרת: "את הספר הזה כתבתי במיוחד בשביל כל הילדים שאוהבים מאוד להתגלגל מצחוק ו...ללקק שוקולד".

 

 

 

שוקולד / לינדה קוליסטר

 

72

 

תיבת טקסט: כריכת הספר

 

המחברת, לינדה קוליסטר, ידועה בכתיבת מתכונים מוצלחים. "שוקולד" הוא אחד מספריה שתורגמו לשפות רבות.

 

 

 

שוקולד- מבית "על השולחן" / עריכה: קרין גורן

 

58

 

תיבת טקסט: כריכת הספר

 

"עיצמו את העיניים והתמסרו לחוויה. קודם כל הריח -עדין, אבל כזה שאין לטעות בו. אחר כך הטעם - מתוק-מריר, מעורר, מוכר אך מרגש בכל פעם מחדש, עוטף את הפה בקטיפה מתוקה ומשאיר חשק לעוד.
השוקולד מלווה את התרבות האנושית לאורך אלפי שנים. כוהני דת רקחו ממנו מנחות לאלים, בנות אצולה הזילו דמעות ענוגות מעל ספלי שוקולטה מהבילים, מחזרים מבוישים הגישו מתנות עשויות שוקולד לאהובותיהם, ילדים נהנו ממנו ואוהבים שבורי לב התנחמו בו במסתרים. אהבה, תשוקה, מסתורין ותחושות אשמה - מה יש בו בשוקולד, שמעורר בנו רגשות כה עזים?
בספר זה תמצאו דרכים רבות ליהנות מן הסם המתוק: ספל שוקו חם, עוגת שוקולד עסיסית ואפלה, סורבה שוקולד צונן, מוס אוורירי, טרוף נימוח, עוגה מלאה בפצפוצי שוקולד, לחמניית שוקולד של בוקר או ליקר שוקולד לפני השינה.
חמישה קונדיטורים ושוקולטיירים ישראליים מצטיינים חברו יחד, כדי להביא לכם את מעדני השוקולד הטעימים ביותר מכל העולם - קלאסיים וחדשניים, מתוחכמים וגם קלים להכנה".

 

מתוך גב הכריכה

 

 

 

שוקולד / פיי לוי

 

57

 

תיבת טקסט: כריכת הספר


המחברת, פיי לוי, מאגדת בספר מתכוני שוקולד מגוונים וטעימים לעין לא פחות מהחיך.

 

 

 

שוקולד ושושנים / סלומון דנית

 

61

 

תיבת טקסט: כריכת הספר

 

אין מי שלא אוהב עוגות שוקולד. כשילדים אומרים "עוגה," הם מתכוונים לעוגת שוקולד. אבל שלא כאהבה למיץ פטל, האהבה לעוגות שוקולד איננה חולפת עם הגיל להיפך. דומה כי מאז נאפתה עוגת השוקולד הראשונה, העולם כולו שוקד על המצאת עוגות שוקולד ושכלולן- ועל אכילתן, כמובן. אין פלא, שגן- עדן בעיניה של דנית סלומון- שוקוהוליסטית מילדות- מצטייר כגן של שושנים, שמלאכים שמנמנים מרחפים בו, זרועותיהם עמוסות מגשים של עוגות שוקולד. מקום מאושר, בו אפשר להתענג על עוגות שוקולד בלב שלם. ספר זה הוא תולדה של המפגש בין גן העדן של דנית לעיצובים הרומנטיים של מיכל נגרין. החיבור בין עוגות השוקולד טובות למלאכים ולשושנים של מיכל, יוצר חוויה אסתטית מעניגה חך- גן- עדן של מתיקות ויופי.

 

עמי ותמי

 

עמי%20ותמי

 

תיבת טקסט: כריכת הספר

 

מסיפורי היה היה.

 

 

 

שוקולדים לרצח / קייט וייט

 

62

 

תיבת טקסט: כריכת הספר


רומן המתח הסוחף מתובל בכתיבה חיננית ומלאת הומור וחושף את התככים, הכוחניות והתחרותיות מאחורי הקלעים של מערכת עיתון נשים.

 

 

 

ביצה של שוקולד / מנואלה דבירי

 

63

 

תיבת טקסט: כריכת הספר

 

ביצה של שוקולד צופנת בחובה הפתעה. שנים-עשר הסיפורים הכלולים בספר מגוללים עלילות ספק- אמיתיות ספק- דמיוניות.
בפתיחה קצרה ומיוסרת מגלה מנואלה דבירי כי סיפוריה סללו בעבורה ערוץ חזרה אל החיים מן התהום שלתוכה נשאבה לאחר מות בנה יוני בלבנון. את הנתיב הזה היא מציעה לקוראיה.
כתיבתה עוסקת בשאלות קיומיות המטרידות כל אדם. מדוע לעיתים קרובות כל-כך מנצח הרע את הטוב? מדוע אין תפילותינו נענות? האם האדם הוא סתם ברייה הבאה לעולם לשהות קצרה ומסתלקת בלא להשאיר חותם? האם כבר היינו כאן ואפשר שנחזור ונהיה? דבירי מסירה את המחיצות בין הנראה לעין לבין הכמוס והגנוז, כשגרעין המסתורין המפרה ומעשיר את סיפוריה נטוע ביסודותיה של חוכמת הקבלה.

 

 

 

ג'ינג'י 51 -שוד השוקולד הגדול- / גלילה רון- פדר- עמית

 

64

 

תיבת טקסט: כריכת הספר

 

"...'אנחנו עומדים לצאת למשימה חשובה', אמרתי בטון רציני ביותר, 'אני חושב שאנחנו עומדים לפענח את...שוד השוקולד הגדול'...'. 'שוד?' יפעת צחקה, 'אמרת שבסך הכל הן סחבו שלוש חפיסות'. אף אחד לא רצה להאמין לי. הרגשתי את זה היטב. החברים שלי אוהבים לצאת להרפתקאות, אבל מעקב אחרי שתי נשים קשישות - לא נראה להם כמו הרפתקה. יכולתי כמובן לתת להם פקודה לצאת איתי למבצע העיקוב. אני הרי המפקד, ומי ששייך לחבורה שלי- חייב לציית לי. אבל אני לא אוהב להכריח. אני מעדיף להוכיח. 'אתם יודעים מה?' אמרתי, 'אני לא צריך אתכם. למשימה הזאת אני יוצא לבד'."

 

מתוך גב הכריכה

 

 

כמו מים לשוקולדה / לאורה אסקואיבל

 

65

 

תיבת טקסט: כריכת הספר

 

טיטה היא הצעירה בין שלוש בנותיה של מאמא אלנה הרודנית, ואם זו היא בעלת החווה של משפחת דה לה גארסה. על פי המסורת, אצל משפחות המעמד הגבוה במקסיקו, הבת הצעירה ביותר אינה נישאת אלא נשארת ברווקותה, כדי לטפל באמה עד סוף ימיה.
אף-על-פי-כן, טיטה מתאהבת, אבל האם בוחרת שלא לחרוג מהנוהג. היא מחתנת את בתה הבכורה עם בחיר לבה של טיטה. ולא זו בלבד, אלא שטיטה, שהיא אשפית מטבח, מחוייבת לאפות את עוגת הכלולות של אחותה. בעת הכנת העוגה מתברר שכשרון הבישול של טיטה טומן בחובו, בנוסף לחומרים הרגילים, רגשות ותחושות המשפיעים על איכותו של המאפה.
כמו מים לשוקולדה, הוא רומן שנון, שניחן בקסם, בפשטות סוחפת ובחכמה מהולה בשמחה ובצער, המשמשים בו בערבוביה.
הרומן כמו מים לשוקולדה, תורגם לעשרים שפות ברחבי העולם.

 

 

 

ליקר שוקולד / שרה קיסנר

 

66

 

תיבת טקסט: כריכת הספר


הספר עוסק בדמויות שגרתיות של יום יום שהפכו, שלא מרצונן, לגיבורים אמיתיים בפרשיית מתח שהפילה ברשתה נפשות תמימות. סיפור של מסירות נפש וגבהות האדם בצד עלילה מותחת חובקת עולם.

 

 

 

שוקולד / אירנה ון טילבורך

 

67

 

תיבת טקסט: כריכת הספר

 

הספרון מעניק הסבר לשאלה: ממה מכינים שוקולד? ובנוסף הוא מביא מתכונים על טהרת השוקולד.

 

 

 

פיתויי שוקולד / ג'יימס רונסי

 

68

 

תיבת טקסט: כריכת הספר

 

"אמנם נכון הדבר שנחשבתי מטורף בהזדמנויות רבות ושונות בחמש מאות השנים האחרונות, אך יש לציין כבר בראשיתו של סיפור עצוב ויוצא דופן זה, שטעו בי באופן מצער ביותר. סם החיים נשתה בתום לב, וללא כל קשר אלי ואל כלבי." כך נפתח וידויו המרתק של דיאגו דה גודוי, שעה שהוא עוזב את עיר הולדתו סיביליה ומפליג בספינה אל העולם החדש. הוא מקווה למצוא אוצר שאיש עוד לא ראה כמוהו, שבזכותו יהיה ראוי לאהבתה של איזבלה דה קינטלינה היפהפייה. הוא מוצא הרבה יותר מכפי שציפה. כלוחם בשורותיה של קורטס והקונקיסדורים שלו, מתאהב דיאגו באיגנסיה המקסיקנית, והיא חושפת בפניו את סודו החושני של השוקולד. אך למן הרגע שבו נאלץ דיאגו להיפרד מאהובתו, נגזר עליו ועל כלב הגרייהאונד הנאמן שלו פדרו, לנדוד ברחבי תבל במשך מאות רבות בשנים בחיפוש אחרי אותה השלמות שהם התוודעו אליה בפרק הזמן הקצר שעשו במקסיקו, לנסות ולהשביח את השוקולד, כמו גם להבין את משמעות החיים והמוות.

 

מתוך גב הכריכה

 

 

 

תותים ושוקולד / סנל פאס

 

71

 

תיבת טקסט: כריכת הספר

 

הוואנה, קובה. דעותיו המוצקות של סטודנט קומוניסט (דוד) לגבי הומואים ומתנגדי המהפכה מתערערות כאשר לחייו מתפרץ דייגו, צעיר המגלם את כל האנטיתזות האפשריות לו: הומוסקסואל נוצרי ומתנגד נחרץ למשטרו של קסטרו. אולם הפיתוי שדייגו מציב לדוד - ספרים אסורים לקריאה בקובה - חזק מדי. בין תחושת החובה להלשין על חברו לשלטונות לבין העניין (המהול בחשד רב) שהוא מעורר בו, מתפתח המפגש ביניהם לידידות אמיצה.

 

 

 

מלחמת השוקולד / רוברט קורמייר

 

73

 

תיבת טקסט: כריכת הספר משנת 1986

74

 

תיבת טקסט: כריכת הספר משנת 2004

 

בעודו המום ממות אימו הטרי ומזועזע מאביו שעוצם את עיניו אל מול החיים, ג'רי ריינולט, תלמיד חדש בתיכון אנגלי, מהרהר בכרזה שעל הארונית שלו- האם להעז להפריע את העולם? חלק מעולמו הוא ארצ'י קוסטלו, מנהיג אגודה סודית בבית הספר. ארצ'י עצמו מפחד ממורה קר ושאפתן שמביא אותו למאורע ההתרמה השנתי- מכירת שוקולד. כשג'רי מסרב למרות מכירת השוקולד, הוא הופך לגיבור, אבל התנגדותו זו מהווה איום על ארצ'י, חבורתו ובית- הספר. בעימות מכריע ובלתי נמנע, מומחיותו של ארצ'י באיומים הופכים את ג'רי מגיבור למוחרם, לקורבן והותרתו בודד ומאוד פגיע.