עץ הקקאו

 

עץ%20הקקאו%20(צילום%20גטי%20אימג'%20בנק%20ישראל)

 

צילום: גטי אימג'

 

השוקולד מופק מפולי קקאו, אשר צומחים על עצים ממין Theobroma. מין זה הוא עתיק מאוד (כנראה קיים כבר מיליוני שנים) ויש לו 22 זנים. רק מאחד מהם ניתן להפיק קקאו.

הבוטנאי השבדי, קארל פון לינה, העניק לעץ הקקאו את שמו המדעי: Theobroma Cacao, שפירושו ביוונית: משקה (broma) האלים (theos). "משקה האלים" הוא למעשה תרגום משפת בני המאיה, אשר היו הראשונים לגלות את העץ ואת הסגולות הטמונים בו.

עץ הקקאו הוא עץ ירוק- עד "רגיש" מאוד; הוא זקוק לכמות גבוהה של לחות ולתנאי אקלים מוגדרים היטב: הוא אינו סובל טמפרטורות הנמוכות מ-15 מעלות צלזיוס, הוא אינו סובל שמש ישירה וכמו כן הוא רגיש גם לרוח ישירה, לכן מרבים לגדלו בצילם של עצים גבוהים יותר, שמשמשים גם כשוברי רוח וגם מצלים עליו (צל הוא גורם מאוד נדרש בשלבי הגידול הראשוניים של עץ הקקאו).

מקור עץ הקקאו באזור הנהרות אמזונס ואורינוקו שבדרום אמריקה. מכיוון שעץ הקקאו זקוק לחרק מיוחד (הגדל ביערות הגשם) לצורך הפריית פרחיו, מצטמצם אזור גידולו לאזורים הטרופיים שבין קווי הרוחב 20 מעלות צפון ו- 20 מעלות דרום (משני צידי קו המשווה[s1] )- באזורים החמים של אגן נהר האמזונס שבאמריקה הדרומית, במערב אפריקה, במקסיקו ובאסיה.

גובהו הממוצע של עץ הקקאו נע בין 5 ל- 10 מטרים, למרות שישנם עצי קקאו שגובהם עולה על 20 מטרים.

עץ הקקאו מניב פירותיו לאחר שלוש עד שבע שנים (תלוי בזן ובאזור הגידול), והוא נושא את פירותיו עד הגיעו לגיל שתים- עשרה. משך חייו נמדד בממוצע בכ- 60 שנה, למרות שידועים עצי קקאו נוספים שגילם עולה על 200 שנה.

עליו המבריקים של עץ הקקאו גדולים וארוכים (אורכם מעל 30 ס"מ) והם בעלי מרקם קשיח. פרחיו הקטנים ורודים ומדיפים ריח רע- אלו פורחים באשכולות ישירות מגזע העץ ומענפיו המרכזיים. בכל עץ פורחים בממוצע כ- 10,000 פרחים, שרק אחוז קטן מאוד מהם מבשיל לפרי.

כחמישה חודשים לאחר ההאבקה מופיעים פירות העץ: תרמילים גדולים, שמזכירים בגודלם ובצורתם את פרי הפאפאיה או מלון המחודד בקצותיו. צבע התרמילים משתנה ככל שהם מבשילים- אדום, ירוק, סגול וצהוב. אורך הפרי הבשל נע בין- 20 ל- 35 ס"מ וקוטרו כ- 8- 12 ס"מ. כל תרמיל מכיל חומר רירי לבן ורדרד, שבתוכו שקועים כ-  60-20 פולים (זרעים), שגודלם כגודל פולי שעועית. פולים אלו ערוכים בשורות וצבעם נע מלבן- קרם עד סגול- ארגמן. לאחר תהליך של ייבוש, שוקל כל פול קקאו כגרם אחד.

כל עץ קקאו מניב בין 20 ל- 30 פירות בשנה, שתוצרם פחות מקילוגרם אחד של פולים מיובשים לשנה. פירות אלו נקטפים פעמיים בשנה- במאי ובאוקטובר או בנובמבר.

בישראל מגדלים את עצי הקקאו רק בגנים בוטניים.

רק שלושה זנים, ממיני הקקאו השונים, משמשים להכנת השוקולד:

  • פורסטרו- גדל בעיקר באגן האמזונס ומהווה כ- 80% מכלל יבולי הקקאו בעולם.
  • קריאולו- גדל לאורך צפון ומערב הרי האנדים וזרעיו, בעלי הטעם המעולה, משמשים בעיקר להשבחת תערובת זן הפורסטרו.
  • טרינטריו- זן כלאיים.

הזנים השונים נבדלים בעיקר בטעמם ובצבעם.

 

Photo%20courtesy%20Hawaiian%20Vintage%20Chocolate

 

y net- לא זמין כעת

(גורן, 2003. שוקולד)

(רוזנטל, 1989. שוקולד)

 


 [s1]קו דמיוני המקיף את כדור- הארץ באמצעו לרוחבו.